logo
 
  
 
„Godzina Dla Ziemi” w sieci Starwood Hotels & Resorts
 
Hotele Bristol, Sheraton i Westin zgaszą światło i przyłączą się do największej inicjatywy ekologicznej na świecie

Hotele Bristol, Sheraton w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Sopocie oraz Westin dołączą  do milionów ludzi na całym świecie, którzy w ramach projektu „Godzina Dla Ziemi” wyłączą w sobotę 23 marca o 20.30 światło, aby wysłać komunikat, że ochrona środowiska jest ważna.

„Godzina dla Ziemi” to największa w dziejach ludzkości inicjatywa ekologiczna stworzona przez World Wildlife Fund (WWF), która obejmuje 7 000 miast, 152 kraje i ponad 200 milionów użytkowników internetu.

Tegoroczna „Godzina Dla Ziemi” przebiegnie pod hasłem: Zgaś światło. Włącz się do zmian. „Mając na uwadze powyższy slogan, nasze hotele podjęły szereg działań mających na celu zredukowanie zużycia energii tego dnia i nie tylko. Po pierwsze zgasimy światła w przestrzeniach publicznych, wyłączymy neony i oświetlenie zewnętrzne, zapalimy świece w restauracjach i barach, jak również będziemy aktywnie zachęcać gości do przyłączenia się do projektu. Wybrane hotele przeprowadzą również akcję edukacyjną wśród pracowników mającą na celu dalsze zwrócenie uwagi na kwestie związane z ekologią” – powiedział Gonçalo Duarte Silva, dyrektor generalny sieci Starwood Hotels & Resorts.

W ubiegłym roku „Godzina dla Ziemi” pobiła rekord uczestników i ugruntowała swoją pozycję największej inicjatywy ekologicznej na świecie. W ramach projektu nie tylko najbardziej znane budynki, ale również miliony ludzi na całym świecie wyłączyły światło w prywatnych domach, aby przyłączyć się do promocji ekologicznego stylu życia.
"To dla nas zaszczyt wspierać tak potężny projekt wolontariatu ekologicznego poprzez wykonanie bardzo prostego gestu" - powiedział Gonçalo Duarte Silva. "Godzina dla Ziemi odzwierciedla także filozofię, którą staramy się wprowadzać w naszych hotelach każdego dnia: podejmując małe kroki jesteśmy w stanie wspólnie osiągnąć cos wielkiego”.

Polityka ochrony środowiska sieci Starwood Hotels & Resorts opiera się na edukacji i angażowaniu ponad 171 000 pracowników na całym świecie. W 2012 roku do akcji „Godzina dla Ziemi” przyłączyło się ponad 650 hoteli.

W tym roku Starwood będzie obchodzić piątą rocznicę przyłączenia się do projektu „Godzina dla Ziemi”, będąc jednocześnie jedną z największych firm na świecie wspierającą tę inicjatywę. „Godzina dla Ziemi” to tylko jeden z wielu sposobów, które Starwood wykorzystuje, aby osiągnąć swój cel 30/20 by 20, czyli zmniejszenia zużycia energii o 30%, a wody o 20% do 2020 r. we wszystkich swoich hotelach na świecie.

Informacje o Starwood Hotels & Resorts Worldwide Inc.Starwood Hotels & Resorts Worldwide Inc. jest obecnie jedną z wiodących firm hotelarskich na świecie posiadającą 1134 obiektów w ponad 100 krajach i zatrudniającą 171 tysięcy osób. W Polsce posiada 6 obiektów: hotele Sheraton w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Sopocie oraz w Warszawie – The Westin Warsaw i Le Meridien Bristol. Łącznie oferuje ponad 1500 pokoi i zatrudnia ponad 1100 osób. Starwood Hotels jest właścicielem, operatorem i zarządcą hoteli: St. Regis®, The Luxury Collection®, Sheraton®, Westin®, Four Points® by Sheraton, W®, Le Méridien i wprowadzonych ostatnio marek Aloft i ElementSM Hotels. Starwood Hotels jest także właścicielem Starwood Vacation Ownership Inc., jednej z pierwszych firm zarządzających wysokiej klasy posiadłościami wakacyjnymi.
 
 

Fundacja Partnerstwo dla Środowiska
Pl. Jana Matejki 5/6, Kraków
kom. 508 249 669
tel.: 12 430 24 43 wew. 27,
koordynator@green-key.org.pl

   
  Dołącz do nas